Veşti noi despre Cristiana, fetiţa cu transplant de ficat de la tatăl ei!

Iată încă o poveste care se pare că se îndreaptă spre un final fericit! Familia este din nou acasă. Tatăl, pastor, poate să revină la chemarea lui. Cristiana este bine! Mulţumim tuturor pentru susţinere, rugăciuni, suport material atunci cînd a fost cazul!

Astazi se implineste o luna de cand ne aflam din nou in Romania. Cu o luna in urma, eu, Dana si Cristiana cu inima in dinti dar cu nadejdea in Dumnezeu, zburam din Belgia spre Romania, deoarece perioada de tratament pentru fetita noastra se incheiase. Spunem ,,cu inima in dinti” deoarece stim ca deocamdata in tara nu vom intalni acelasi conditii medicale ca si in Bruxelles. Totusi credem ca Dumnezeu ne va purta de grija si mai departe asa cum ne-a purtat si pana acum.

Odata ajunsi in tara am avut parte de doua surprize placute din partea Cristianei. La doua saptamani dupa ce am ajuns in tara, Cristiana a inceput sa merga in picioruse singura fara nici un ajutor din partea noastra. Avand in vedere istoria ei medicala, faptul ca merge singura in picioare de la 1 an si 2 luni, pentru noi este o minune din partea lui Dumnezeu. Acum merge unde vrea ea si coboara din pat sau de pe canapea fara nici un ajutor. A doua surpriza placuta este faptul ca starea de sanatate a Cristianei merge foarte bine. La ultima consultatie pe care am facut-o la Cluj, acum 2 saptamani, analizele Cristianei erau foarte bune. Drept urmare am putut reduce doza de medicamente pe care o dam fetitei noastre. Pentru toate aceste lucruri nu putem sa spunem decat: A Creatorului sa fie toata slava!

pt cateva poze AICI

 

Fam. Verdet Beni, Dana si Cristiana

Despre Marius David

soțul Nataliei, tată și proaspăt bunic
Acest articol a fost publicat în Oameni, Zidul rugăciunii. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

2 răspunsuri la Veşti noi despre Cristiana, fetiţa cu transplant de ficat de la tatăl ei!

  1. eLioR. zice:

    ce ma bucur cand aud vesti de-astea! 🙂 Domnul sa fie in continuare cu ei.

  2. tibi zice:

    El face lucruri mari si nepatrunse, minuni fara numar.Domnul sa te binecuvanteze Cristina si intreaga ta familie. sa nu uitati niciodata. cel mai mare pericol e cel al uitarii.oamenii uita de la spital pana acasa, de la biserica pana acasa etc.fam a fost atinsa de miracol si miracolul este Dumnezeu. a Lui sa fie slava si gloria si toata inchinarea amin.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.