Alte 8 chitare de vis și o veste bună: a sosit chitara „Dumitriu” pentru concursul Mihai Babii.

A sosit chitara pentru concurs mulțumită Corului Deo Gloria. Va merge la un lutier evaluator și imediat vor fi făcute anunțurile legate de concurs. Premiul, un singur premiu, este o chitară Dumitriu. Chitarele Dumitriu au fost date ca premii la festivalurile de la Sinaia în ultimul timp.

 

 

Chitara a aparținut profesorului Mihai Babii. Dînsul a donat-o pentru concursul care îi va purta numele.

Pînă atunci iată încă un test pe 8 chitare, după ce îl veți fi ascultat pe acesta.

Concursul se va desfășura sub coordonarea Universității Emanuel din Oradea, clasa prof. Ioan Sabău și în cadrul Școlii de Muzică Logos.

Avatarul lui Necunoscut

About Marius David

soțul Nataliei, tată și proaspăt bunic
Acest articol a fost publicat în Chitara, Muzica, Schimb de iutuburi, Scoala de muzica. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

1 Response to Alte 8 chitare de vis și o veste bună: a sosit chitara „Dumitriu” pentru concursul Mihai Babii.

  1. Pingback: Bracing – Barajul | Marius Cruceru

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.