„United Breaks Guitars” – UPDATE

Am descoperit un videocplip foarte simpatic cu ajutorul Hotnews. O melodie country plină de umor gri despre soarta artiştilor care trebuie să-şi care instrumentele după ei. Eu am păţit-o cu alte lucruri, cu CD-urile mele pe care le-am luat în Statele Unite pentru a le da cadou prietenilor. Am privit neputincios la felul în care sînt aruncate în ciudă bagajele, cu toate că cerusem eticheta FRAGIL.

Drum bun în Statele Unite, dar lăsaţi-vă chitările acasă. Şi eu care mă gîndideam să îmi iau lăuta cu mine în August … 🙂

UPDATE

Nu mi-am luat lăuta cu mine. N-am îndrăznit.

Îi mulțumesc lui Andy pentru partea a doua..

Avatarul lui Necunoscut

About Marius David

soțul Nataliei, tată și proaspăt bunic
Acest articol a fost publicat în Chitara, Muzica, Perplexităţi. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

7 Responses to „United Breaks Guitars” – UPDATE

  1. Avatarul lui Ovidiu Pop Ovidiu Pop spune:

    Eu am așteptat o săptămână după bagajele mele și după o vioară pe care am dus-o verișorului meu în Seattle. Mi-a ajuns în bună regulă dar nu aș vrea să știu prin ce zboruri a mai trecut. Sincer nu vă recomand să vă luați lăuta…bănuiesc că țineți la ea!

    • Avatarul lui Marius David Marius David spune:

      Încă n-am primit lauta, Ovi, dar o primesc luna asta. Am mai multă încredere în poşta română decît în firmele de transport aerian. Am avut multe experineţe triste, dar cu lucurri de mai mică valoare.

  2. Avatarul lui Marius Marius spune:

    Poate incercati si stilul acesta de a canta la chitara: http://video.bihon.ro/video/43222/o-noua-metoda-de-a-canta-la-chitara
    😀

  3. Avatarul lui Andy Andy spune:

    totusi… lucrurile s-au rezolvat

    • Avatarul lui Marius David Marius David spune:

      Bun de știut, în aceste ultime 10 zboruri dinultima lună am văzut pe TOȚI chitariștii cu chitările în cabină. Asta înseamnă că și alte companii aeriene s-au învățat minte.
      E bine că s-a rezolvat.

  4. Avatarul lui Andy Andy spune:

    si acum este si partea a doua

Lasă un comentariu

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.