De pus în agendă: Şcoala de vară muzicală la UEO – UPDATE

Patru cursuri în cadrul şcolii de vară muzicale de la Universitatea Emanuel:

1. Suflători. În perioada 31 august – 4 septembrie la Universitatea Emanuel va avea loc o şcoală de vară organizată de Organizaţia Forte Fortissimo pentru suflători.

2. Chitară clasică. În aceeaşi perioadă, 31 august -4 septembrie va avea loc o şcoală de vară de chitară clasică cu două clase, începători şi avansaţi. Vom reveni cu detalii. Profesorul Ioan Sabău de la Tîrgu Mureş va susţine cursuri de perfecţionare pentru avansaţi şi cursuri de tehnică pentru începători.

Invitaţi surpriză vor participa la ambele şcoli de vară.

3. Orchestre de coarde. Există o propunere pentru o şcoală de vară pentru instrumentiştii care cîntă în orchestre de coarde (mandoline, viori, viole, violoncei) în perioada 24 august -28 august. Vom reveni cu amănunte.

4. Dirijorat. De asemenea, există posibilitatea organizării unei şcoli de vară pentru dirijori de cor şi orchestră în perioada 24-28 august.

UPDATE

PREŢUL pentru cele patru zile, în care se include cazarea, masa şi cheltuieli de organizare este de 150 RON. Orădenii, care nu vor solicita masa şi cazarea în CAmpusul UEO, vor plăti doar 50 RON.

About Marius David

Soțul Nataliei, tatăl lui Neriah și Naum Lucas.
This entry was posted in Anunturi, Chitara, Lauta, Muzica, Pt. studenţii mei. Bookmark the permalink.

3 Responses to De pus în agendă: Şcoala de vară muzicală la UEO – UPDATE

  1. dark butterfly says:

    as vrea mai multe detalii despre cursurile de chitara.

  2. Pingback: De pus în agendă: Şcoala de vară – Chitară Clasică – Ediţia a II-a 2010 | Marius Cruceru

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

Gravatar
WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Connecting to %s